Kategorijos
Neoporas Šiltinimo darbai

Ar neoporą galima per žiemą palikti nearmuotą?

Ne visi spėjame atlikti visus norimus darbus. Tai tampa vos ne normalu – ką nors nuolat kažką užmiršti, nespėti, ar prisiminti po laiko.

Ne visi spėjame atlikti visus norimus darbus. Tai tampa vos ne normalu – ką nors nuolat kažką užmiršti, nespėti, ar prisiminti po laiko.  

Kai laiko trūksta mažmožiams, menka bėda, bet kartais tenka užkliūti ir ties finansiškai svariais etapais.  

Fasado šiltinimo darbai, nėra labai jau mažai kainuojantys darbai, tačiau kartais taip nutinka, kad nespėji visko baigti, nors tu ką. Suprantama, priežastys įvairios: netinkami orai, finansinių resursų netikėtas išsekimas, ar per ne lyg “aukštos” kvalifikacijos statybininkai, kuriuos teko griežtu tonu išsiųsti namo (gi kiek gali žiūrėti, kaip gadinamos geros medžiagos).  

Tarkim, kad taip nutiko, ir liko atviras šiltinimo medžiagos sluoksnis taip ir nearmuotas. Ką daryti? Ar galima taip palikti? Klausimai dažnai girdimi, o atsakymai rečiau. 

Toks veiksmas nerekomenduojamas, bet ištikus bėdai, neoporą tikrai galima palikti nearmuotą. Svarbu žinoti keletą dalykų: 

  • Nearmuotas neoporas turi negali turėti sąlyčio su agresyviais cheminiais junginiais (bitumas, acetonas, benzinas);
  • Neoporas turi būti gerai pritvirtintas prie konstrukcijos, kad žiemos metu sukilę vėjai, ar sniego svoris plokščių nenuplėštų;
  • Angokraščiai – labai jautri vieta, nes ties jų kampais susidaro labai koncentruoti saulės spinduliai, todėl gali atsirasti išdegusių vietų. Rekomenduotina, bent jau šitas – rizikines vietas apsaugoti;
  • Pavasarį, kai jau vėl bus noro ir galimybių grįžti prie šiltinimo darbų, būtinai patartina visą, per žiemą kentėjusį neoporo sluoksnį prašveisti, kad pašalinti susidariusį dulkių, ar kitų nešvarumų sluoksnį.